Renoma, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia, uzyskała certyfikat „Obiekt bez barier”. To potwierdzenie dostępności architektonicznej i dostosowania zabytkowego obiektu do potrzeb każdego użytkownika. To kolejna inwestycja Globalworth Poland, która spełnia wymagania certyfikacji przyznawanej przez Fundację Integracja.
Renoma to największy zabytkowy obiekt wielofunkcyjny w Polsce oraz jedyny zachowany dom towarowy przedwojennego Wertheima. Dzięki niezwykłej historii i zakończonej metamorfozie Renoma może pretendować do miana najbardziej ambitnych projektów mixed-use na Dolnym Śląsku.
W efekcie przebudowy odzyskała dawny blask oraz udostępniła nowe funkcję i unikalną ofertę. Dzięki staraniom właściciela i zarządcy, firmy Globalworth,
ten historyczny budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb każdego użytkownika, spełniając wymagania certyfikacji „Obiekt bez barier”, nadawanej przez Fundację Integracja.
Globalworth: Chcemy, aby nasze budynki były dostępne dla każdego, niezależnie od wieku i zdrowia
Myśląc o nowej Renomie, zależało nam, aby jej unikalną ofertę udostępnić wszystkim naszym odwiedzającym. Mieliśmy to na względzie na etapie projektowania metamorfozy. Chcemy, aby nasze budynki zapewniały maksymalny komfort i były dostępne dla każdego, niezależnie od wieku i zdrowia. Certyfikat „Obiekt bez barier” dla Renomy, to potwierdzenie, że jest to możliwe nawet w zabytkowych obiektach. To dla nas duża satysfakcja, że nasza wrocławska perła dołącza do grona nieruchomości, które spełniają wymagania projektowania uniwersalnego. Bardzo nas cieszy, że budynek będący wizytówką Wrocławia zyskał uznanie Fundacji Integracja – mówi Mateusz Magdoń, Technical Manager, dział Workplaces, Globalworth Poland.
Renoma – trzeci budynek z portfela Globalworth Poland, który otrzymał certyfikat „Obiekt bez barier”
Renoma, to trzeci budynek z portfela Globalworth Poland, który otrzymał certyfikat „Obiekt bez barier”. W październiku tego roku uznanie Fundacji Integracja zdobył warszawski biurowiec Warsaw Trade Tower oraz Lubicz Park w Krakowie.
Historyczny, modernistyczny budynek Renomy pokazuje, że nowoczesność niemal sprzed stu lat, potrafi doskonale przyjąć rozwiązania uniwersalne. Duża skala, rozległe przestrzenie i przejścia dały szansę współczesnemu architektowi na realizację rozwiązań bez barier. Cieszę się, że tak dobrze udało się wykorzystać modernistyczny potencjał architektury do stworzenia jej nowej, humanistycznej wersji – dodaje Ewa Pawłowska, prezes Fundacji Integracja.
Integrację tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja. Działalność organizacji zaczęła się blisko 30 lat temu od wydawania skromnego pisma „Integracja”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zespołowi profesjonalistów i wysokiej rozpoznawalności w środowisku organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, jest obecnie jedną z największych organizacji w Polsce. Prezesem Zarządu obu organizacji jest od 2018 roku Ewa Pawłowska, a założycielem i pierwszym prezesem organizacji był Piotr Pawłowski (1966-2018).
Comments 1