Zrównoważone kosmetyki w hotelowym spa, lokalne i sezonowe produkty w kuchni oraz szereg wydarzeń promujących ideę ESG – takie działania podejmuje położony na Dolnym Śląsku Zamek Topacz. – Od wielu lat staramy się działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Prowadzimy takie działania w różnych obszarach naszej działalności – mówi Aneta Rybus, Zamek Topacz Resort & Art Spa
W ostatnim czasie zarząd obiektu podjął decyzje o wprowadzeniu do swojego Art Spa zrównoważonych kosmetyków marki Comfort Zone. Ta renomowana włoska marka, założona w 1996 roku w Parmie przez rodzinę Bollati i specjalizuje się w wysokiej jakości profesjonalnych kosmetykach SPA.
Zrównoważone kosmetyki w hotelowym SPA
Comfort Zone to marka obecna w ponad 90 krajach, oferująca innowacyjne produkty oparte na naturalnych składnikach, które łączą skuteczność z przyjemnością użytkowania. Kosmetyki te słyną z biomimetycznych formuł, które naśladują naturalne procesy zachodzące w skórze, zapewniając jej ochronę, regenerację i nawilżenie. Dzięki temu są doskonałym wyborem dla osób poszukujących holistycznej i zrównoważonej pielęgnacji.
Warto podkreślić, że Comfort Zone posiada prestiżowy certyfikat B Corp, który świadczy o zaangażowaniu marki w zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną. Oznacza to, że marka spełnia najwyższe standardy w zakresie działań na rzecz środowiska, etycznych praktyk oraz transparentności, co jest wyjątkowo istotne dla świadomych konsumentów dbających nie tylko o swoje zdrowie i urodę, ale również o planetę.
Marka Comfort Zone stawia na zrównoważony rozwój i etyczne podejście do pielęgnacji skóry, co doskonale wpisuje się w filozofię wellness Zamku Topacz, promującą naturalne piękno i wewnętrzną harmonię.
Kuchnia w duchu zero waste
– W Zamku Topacz od wielu lat staramy się działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Prowadzimy różne działania w różnych obszarach naszej działalności. W obszarze gastronomii staramy się wykorzystywać maksymalnie produkty, bazując głownie na tych lokalnych i sezonowych. Korzystamy z własnych ziół, które sami hodujemy a mąka pochodzi z naszych pól – mówi Aneta Rybus, Marketing Manager Zamku Topacz Resort & Art Spa. Organizowaliśmy konkursy branżowe dla młodych ludzi zarażając ich naszą pasją do dobrej kuchni i pokazując warsztat. Celem była edukacja i pomoc w starcie do kariery. Wyłanialiśmy najzdolniejszych kucharzy, którzy nie ukończyli jeszcze 27 roku życia, a wyróżniała ich oryginalność pomysłu, bezbłędne wykonanie potrawy i nawiązanie do tematu przewodniego konkursu, który zawsze był w duchu zrównoważonego rozwoju.
W obiekcie cyklicznie są organizowane wydarzenia promujące lokalne produkty, wspierające więź z lokalną społecznością i promujące ideę zrównoważonego rozwoju. Hotel przyczynia się m.in. do propagowania weganizmu i działa na rzecz niemarnowania żywności.
– Takim przykładem może być III edycja wydarzenia Zero Waste. To nawiązanie do jednego z najbardziej palących problemów obecnych czasów – kwestii marnowania żywności. Według badań przeprowadzonych przez CBOS, statystyczny Polak wyrzuca ponad 200 kg jedzenia rocznie. Jak temu przeciwdziałać? Naszym zdaniem potrzeba nam nie tylko edukacji, ale także inspiracji. Dlatego zdecydowaliśmy się na promowanie tego kierunku pokazując jak działa nasza kuchnia i jak wykorzystywać produkty w sposób świadomy – podkreśla Aneta Rybus.
O Zamku Topacz
Zamek Topacz to jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel z pełnym zapleczem konferencyjno-eventowym. Hotel posiada 81 pokoi, 6 sal konferencyjnych i bankietowych oraz trzy restauracje. Otacza go 50- hektarowy teren, oferujący mnóstwo atrakcji rekreacyjnych i sportowych, na którym znajduje się także Muzeum Motoryzacji.
W marcu 2016 roku uruchomiony został najważniejszy element kompleksu hotelowego – Zamku Topacz, gdzie znajduje się wykwintna restauracja, prowadzona przez doświadczonych szefów kuchni. W podziemiach zamku znajduje się także butikowe SPA i strefa Wellness, a także zewnętrze jacuzzi z kominkiem.
Zamek położony jest 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta w miejscowości Ślęza.