Do zespołu Strategic Consulting & ESG Advisory w Cushman & Wakefield dołączyli Julia Faltus-James, akredytowana specjalistka certyfikacji WELL, ActiveScore oraz „Zielony Dom”, oraz Szymon Krawczyk, ekspert ds. transformacji energetycznej.
To odpowiedź międzynarodowej agencji doradczej na rosnące zapotrzebowanie podmiotów z rynku nieruchomości i budownictwa w zakresie specjalistycznych usług związanych z procesem zrównoważonej transformacji sektora.
– Mamy za sobą kolejne bardzo intensywne miesiące pracy na rzecz naszych klientów w zakresie między innymi audytów ESG i energetycznych, analiz związanych z kryteriami Taksonomii UE czy też procesów liczenia śladu węglowego w całym cyklu życia budynków. Skala potrzeb rynku jest jednak ogromna. Tym bardziej cieszę się, że do grona naszych ekspertów dołączyli: Julia Faltus-James, jako ESG Services Manager, oraz Szymon Krawczyk, na stanowisko ESG Consultant. Julia ma bogate doświadczenie obejmujące działania w roli projektanta, inżyniera budowy, jak i ekspertki ds. ESG oraz zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Szymon z kolei realizował projekty związane z opracowywaniem strategii dekarbonizacji, analizą śladu węglowego, badaniami termowizyjnymi i analizami przepływu energii w budynach – mówi Katarzyna Lipka, Dyrektorka Działu Doradztwa Strategicznego i ESG w Cushman & Wakefield w Polsce.
Julia Faltus-James ma ponad 12 lat doświadczenia w branży budowlanej i real estate w Polsce i w Wielkiej Brytanii – pracowała m.in. dla Skanska UK Plc oraz JW-A. Doradzała jednym z największych polskich generalnych wykonawców we wdrożeniu wytycznych zielonych certyfikatów, wdrażała polityki ESG zgodne z certyfikatami dla klientów z branży nieruchomości oraz międzynarodowych firm z branży finansów i doradztwa strategicznego.
Przeprowadzała także proces weryfikacji zgodności z Taksonomią UE dla podmiotów związanych z rynkiem nieruchomości. Jako akredytowana specjalistka, przeprowadziła certyfikacje WELL CORE i WELL Certification na poziomie Gold i Platinum oraz pierwszy w Polsce WELL Performance Rating. Była też prelegentką na szczycie GBCI Europe 2024 w Atenach – mówiła na temat strategii zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza w budynkach obecnych w zielonych systemach certyfikacji, takich jak WELL i LEED oraz taksonomii UE w ramach DNSH Pollution Prevention stawiających wymagania techniczne dla sektora RE. Julia jest absolwentką m.in. Politechniki Krakowskiej na kierunku Inżynierii Lądowej.
Szymon Krawczyk koncentruje swoją uwagę na aspektach dotyczących transformacji energetycznej – z tym tematem związany jest od początku swojej kariery zawodowej. Pracował jako audytor, prowadząc projekty związane właśnie z energetyką oraz doradzając w zakresie optymalizacji zużycia energii i pozyskiwania dofinansowań.
Posiada doświadczenie w opracowywaniu strategii dekarbonizacji, analizie śladu węglowego, badaniach termowizyjnych i analizach przepływu energii w budynkach, co pomaga firmom realizować cele związane z efektywnością energetyczną, redukcją emisji GHG oraz obniżeniem kosztów eksploatacji dzięki poprawie efektywności energetycznej. Szymon jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Budownictwo ze specjalizacją w budownictwie zrównoważonym. Posiada uprawnienia do sporządzania świadectw energetycznych i biegle posługuje się narzędziami do modelowania energetycznego.