BPI Real Estate podsumowało swoje osiągnięcia i najlepsze praktyki z zakresu zrównoważonego rozwoju zrealizowane w 2023 roku. Celem raportu jest prezentacja dokonań i zainspirowanie firm z rynku nieruchomości do wdrożenia działań ESG. – Poza publikacją wskaźników zrównoważonego rozwoju postanowiliśmy podzielić się naszymi najlepszymi praktykami, aby sektor nieruchomości mógł się rozwijać – podkreśla Jacques Lefèvre, CEO BPI Real Estate.
Dokument odzwierciedla strategię belgijskiego dewelopera, działającego na międzynarodowych rynkach – w tym w Polsce, umieszczając ESG w centrum jego działalności biznesowej. Wszystkie inwestycje BPI Real Estate realizowane są w duchu zrównoważonego rozwoju. W Polsce firma w projektach powstających w Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie wdraża rozwiązania ekologiczne. W kolejnych latach deweloper będzie kontynuować swoją działalność w naszym kraju w segmencie nieruchomości premium zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Niskoemisyjne budynki od BPI Real Estate
W raporcie za 2023 rok BPI Real Estate, należące do grupy CFE, podzieliło się swoimi najlepszymi praktykami z zakresu ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego. Firma opublikowała swoje osiągnięcia dotyczące budowy budynków i miast z szacunkiem dla planety i ludzi.
W zestawieniu BPI Real Estate podsumowuje również swoje aktywne zaangażowanie w branżowe grupy robocze, jak komisja ds. ESG i taksonomii w ramach UPSI (Professional Union Of The Real Estate Sector) oraz Low Carbon Building Initiative – nowa paneuropejska etykieta niskoemisyjnych budynków.
Opublikowany przez BPI Real Estate raport to także forma podsumowania projektów nieruchomościowych w portfolio firmy realizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w celu zainspirowania sektora do wdrożenia konkretnych działań.
– Poza publikacją wskaźników zrównoważonego rozwoju postanowiliśmy podzielić się naszymi najlepszymi praktykami, aby sektor nieruchomości mógł się rozwijać. Chcemy aktywnie inspirować innych, a żeby to zrobić, potrzebujemy konkretnych przykładów – mówi Jacques Lefèvre, CEO BPI Real Estate.
Kluczem do sukcesu BPI Real Estate były dbałość o środowisko naturalne oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, znacząco podnoszących jakość życia zarówno bieżącym użytkownikom inwestycji, jak i przyszłym pokoleniom.
5 głównych osi działania
Podejście BPI Real Estate do budowy ekologicznie odpowiedzialnych miast oparte jest o pięć głównych osi: jakość życia, gospodarka cyrkularna, trwałość, mobilność oraz innowacyjność. Obejmują one szeroki zakres działań promujących tworzenie tkanki miejskiej wspierającej jakość życia ludzi i klimatu. Realizowane przez dewelopera projekty (m.in. Wooden w Luksemburgu, Wood Hub w Belgii czy polskie realizacje Bernadovo w Gdyni, Czysta 4 we Wrocławiu, Chmielna DUO w Warszawie, czy poznańskie Panoramiqa i Cavallia) pokazują, że sektor nieruchomości ma realny i istotny wpływ na środowisko i innowacyjność.
– Zdajemy sobie sprawę, że stoimy w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań ekologicznych i społecznych. Działamy w branży, która ma wpływ na jakość życia przyszłych pokoleń. Musimy mieć odwagę żeby podejmować decyzje, których celem jest realizowanie coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich – podkreśla Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.
Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio dewelopera. Firma zakończyła budowę trzech z pięciu realizowanych obecnie w Polsce inwestycji: Bernadovo w Gdyni, Czysta 4 we Wrocławiu i Panoramiqa w Poznaniu. We wszystkich projektach wdrożone zostały zrównoważone rozwiązania wychodzące naprzeciw potrzebom przyszłych mieszkańców.
– Nasze projekty cieszą się dużym zainteresowaniem także z uwagi na fakt, że powstają zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami zrównoważonego rozwoju. Z myślą o potrzebach przyszłych pokoleń budujemy miastotwórcze inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach, które wyróżniają się na rynku. Widzimy rosnące zainteresowanie mieszkaniami w inwestycjach z ekologicznymi rozwiązaniami – dodaje Béranger Dumont.
W kolejnych latach BPI Real Estate Poland na polskim rynku będzie kontynuować realizację nieruchomości mieszkaniowych z segmentu premium w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
– Obecnie we wszystkich pięciu realizowanych w Polsce projektach wdrażamy rozwiązania z zakresu ESG. Intensywnie przygotowujemy się także do uruchomienia nowych coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich – zapowiada Béranger Dumont.
Pełna treść Raportu ESG Highlights 2023 BPI Real Estate Poland TUTAJ.
O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE, założonej w 1880 roku, prowadzącej działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.
BPI Real Estate powstało ponad 30 lat temu. Realizuje inwestycje w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach – w Belgii, Luksemburgu i Polsce.
BPI Real Estate Poland należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE i na polskim rynku jest obecne od 2009 roku. Portfolio firmy tworzy łącznie 12 projektów mieszkaniowych.