BPI Real Estate Poland zakończyło realizację wrocławskiej inwestycji Czysta4. Projekt został zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – w tym koncepcji 15-minutowego miasta. Wyróżniają go atrakcyjna i centralna lokalizacja oraz proekologiczne rozwiązania. Czysta4 to druga po Bulwarach Książęcych inwestycja belgijskiego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska.
– Czysta4 odzwierciedla naszą strategię biznesową skoncentrowaną na realizacji miastotwórczych projektów w atrakcyjnych lokalizacjach, które wyróżniają się na rynku. Duże grono naszych klientów to osoby, które poszukują mieszkania o centralnym położeniu i dostępem do wszystkich udogodnień miasta. Fakt zakończenia budowy i prowadzenia odbiorów lokatorskich wpływa na wzrost zainteresowania projektem wśród klientów, dla których liczy się zakup nieruchomości dostępnej „od ręki – mówi Magdalena Gosk, Sales Leader BPI Real Estate Poland.
BPI Real Estate Poland zgodnie z motto – Urban Shapers – koncentruje się na aktywnym kształtowaniu przestrzeni miejskich. Czysta 4 jest idealnym przykładem realizacji projektu w zgodzie z koncepcją miasta 15-minutowego. Wrocławska inwestycja położona vis-a-vis Centrum Handlowego Renoma, Opery Wrocławskiej i Rynku wpisuje się idealne w te założenia.
To projekt przeznaczony dla osób dynamicznych, którym zależy na łatwej komunikacji po Wrocławiu, najczęściej bez samochodu. Dzięki doskonałej lokalizacji w centrum, mieszkańcy mogą szybko przemieścić się do pracy, szkoły czy na zakupy. Przemyślane planowanie sprzyja zagęszczeniu tkanki miejskiej i ma także pozytywny wpływ na środowisko. Projekt przeznaczony jest dla osób ceniących różnorodność udogodnień i usług jakie niesie za sobą bliskość miasta, ale także ograniczanie wytwarzania śladu węglowego.
Rozwiązania proekologiczne
Nieruchomość zrealizowana została przez BPI Real Estate Poland zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju. W inwestycji uwzględniono liczne rozwiązania proekologiczne, jak m.in. panele fotowoltaiczne, czy system nawadniania wykorzystujący wodę deszczową. Na terenie została zachowana także większość rosnących na działce drzew uzupełniona nasadzeniami zieleni.
Projekt uwzględnia również recykling materiałów budowlanych, których część jak np. elementy kamiennej elewacji, zostały ponownie wykorzystane we wnętrzach nowego budynku. Dostępne są miejsca postojowe podziemne i naziemne, komórki lokatorskie oraz stojaki i wiata na rowery. Dodatkowym atutem dla mieszkańców jest przestrzeń coworkingowa do wspólnej pracy oraz zielony taras na dachu z miejscem do wypoczynku.
BPI Real Estate Poland należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE i na polskim rynku jest obecne od 2009 roku. Portfolio firmy tworzy łącznie 12 projektów mieszkaniowych. Misją BPI Real Estate jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.
Comments 1