Do 2032 roku naszą ambicją jest produkcja produktów LEGO tylko z materiałów odnawialnych i zrecyklowanych. Takie działania wymagają inwestycji, dlatego w 2023 roku zwiększyliśmy wydatki na inicjatywy środowiskowe o 60 proc. w porównaniu z 2022 rokiem, a do 2025 planujemy je podwoić – informuje duński producent zabawek.
LEGO planuje podwoić roczne wydatki na eko inicjatywy do 2025 roku w porównaniu z 2023 rokiem. Grupa poszukuje ciekawych i kreatywnych inicjatyw związanych z tematem recyklingu i działaniami pro-środowiskowymi
Materiały do produkcji spełniające wysokie standardy
Do tej pory Lego przetestowało ponad 600 różnych materiałów do produkcji klocków i elementów. Niektóre z nich okazały się już sukcesem, takie jak bio-PE, którego firma używa do produkcji ponad 200 różnych elementów oraz akcesoriów do figurek. – Inne pokazały potencjał, ale nie spełniły naszych surowych wymagań jakościowych, bezpieczeństwa i trwałości, lub nie pomagały w zmniejszeniu naszego śladu węglowego. Taka jest natura innowacji, ale zawsze uczymy się z procesu i dokonujemy postępów – informuje Lego.
LEGO planuje nadal testować nowe materiały i technologie w miarę ich rozwoju. Jednakże chce także odegrać szerszą rolę w napędzaniu zmian w branży. Obecnie rynek wysokiej jakości zrównoważonego plastiku, których można używać przez dziesięciolecia, wciąż się rozwija, ale nie wszystkie spełniają wymagania. – Chcemy pomóc to zmienić – deklarują przedstawiciele firmy.
Certyfikowane surowce do produkcji klocków
Jednym ze sposobów na zrównoważony rozwój firmy jest zwiększenie stosowania materiałów z recyklingu. Przykładem może tu być materiał o nazwie arMABS. Do jego produkcji używa się sztucznego marmuru pochodzącego z recyklingu, powszechnie spotykanego w blatach kuchennych, a od tego roku będzie on używany w ponad 500 różnych elementach LEGO, w tym wszystkich przezroczystych elementach, takich jak miecze świetlne, szyby przednie i okna. Klienci znajdą go w około 60 proc. zestawów LEGO.
Drugim ważnym dla LEGO materiałem jest ePOM, który wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do mieszania energii odnawialnej i CO2 z bioodpadów. To tworzywo będzie wykorzystywane dla wybranych elementów LEGO, takich jak osie kół. Te materiały pomagają producentowi wytwarzać produkty bardziej zrównoważone.
Budowanie zrównoważonej przyszłości dla dzieci
LEGO chce w dalszym ciągu łączyć siły z dostawcami, instytucjami badawczymi i innymi branżami, aby opracowywać i wprowadzać nowe materiały i inicjatywy napędzając tym samym przemysłową transformację w kierunku materiałów odnawialnych. – Dzisiaj jest to nasza najważniejsza misja – wiemy, że środowisko jest jednym z największych zmartwień dzieci, i chcemy odegrać swoją rolę w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości dla każdego nowego pokolenia dzieci. Zachęcamy do wspólnego wysiłku, abyśmy mogli robić postępy – czytamy w komunikacie spółki.
Więcej o strategii zrównoważonego rozwoju LEGO TUTAJ.