Jak generować pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo? – nad tym debatować będą uczestnicy nadchodzącego Kongresu GREENPACT European ESG Summit, który odbędzie się 29-30 października 2024 w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorami jest Grupa MTP oraz Krajowa Izba Gospodarcza. ESG Trends jest patronem medialnym wydarzenia.
Kongres GREENPACT European ESG Summit to nowatorskie spojrzenie na zrównoważony rozwój oraz przestrzeń do dyskusji. W wydarzeniu weźmie udział ponad 200 prelegentów i ponad 1 tys. uczestników.
– Z jednej strony chcemy mówić o tematach priorytetowych dla przedsiębiorców, czyli o narzędziach i innowacjach pomagających wdrażać ESG w organizacjach, pokazując najlepsze praktyki z Europy. Istotny jest też wątek przewag konkurencyjnych firmy, która skutecznie będzie realizowała założenie zrównoważonego rozwoju. Z drugiej strony warto, aby przedsiębiorcy zrozumieli, dlaczego ESG w ogóle się „pojawiło” – mówi Karolina Opielewicz, członkini zarządu Krajowej Izby Gospodarczej.
Uczestnikami Kongresu będą przedstawiciele biznesu, inwestorzy, aktywiści społeczni, naukowcy oraz przedstawiciele administracji publicznej. Uczestnikami GREENPACT będą ludzie, którym zależy i którym nie brakuje wizji przyszłości. Kongres ESG będzie podzielony na strefę debat, paneli dyskusyjnych oraz przestrzeń ekspozycyjną.
– W ciągu najbliższych kilku lat raportowanie niefinansowe stanie się jednym z najbardziej istotnych czynników wyboru kontrahentów, narzucając firmom konieczność transparentnego dzielenia się informacjami na temat realizacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Organizowana po raz pierwszy w partnerstwie z Krajową Izbą Gospodarczą konferencja GREENPACT to wyjątkowa okazja, aby zgłębić nie tylko teorię, ale również praktyczne aspekty związane z ESG – mówi Tomasz Kobierski, Prezes zarządu Grupy MTP.
Cele Kongresu:
- utworzenie przestrzeni, w której biznes, organizacje rządowe, agendy międzynarodowe i organizacje społeczne podejmą konstruktywny dialog na temat przyszłości świata
- analiza zagadnienia zrównoważonego rozwoju i ESG w kontekście europejskim i globalnym
- otwarcie dyskursu pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk, w szczególności tymi spoza ram przepisów krajowych i europejskich regulacji biznesowych
- umożliwienie nawiązania współpracy z różnymi środowiskami, nawet z tymi dotychczas niewidocznymi w dyskusjach o zrównoważonym rozwoju i ESG.
Program oraz spis wszystkich prelegentów kongresu dostępne są na stronie: GREENPACT European ESG Summit